2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Huzur ve Güvenliği Toplantısı düzenlendi
2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının huzur ve güven içinde geçmesi amacıyla, okullarda alınması gereken güvenliğin azami ölçüye çıkarılması ve uyuşturucu maddelerle mücadele kapsamında, İlimizde yapılacak çalışmaları koordine etmek maksadıyla Vali Aykut Pekmez başkanlığında Huzur ve Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Köy ve Mahalle Muhtarları, Okul İdarecileri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünün sunumuyla İlimizde geçen yıllarda yapılan çalışmalar ve 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında alınması gereken tedbirler hakkında detaylı bilgiler verildi.
Toplantıda konuşan Vali Pekmez, İlimizde her okula bir emniyet personeli görevlendirilmesi ve bu personellerin sürekli Okul İdarecileri ve Okul Aile Birliği başkanları ile irtibat halinde bulunacağını belirtti. Ayrıca Vali Pekmez, her okula kamera sistemi yapılması konusunda çalışmaların devam ettiğini ve eksik olan okullarında tamamlanarak bütün okulların güvenlik kamerası ile donatılacağını söyledi. Ayrıca Emniyet ve Jandarma ekiplerinin okulların çevresinde gerekli önlemlerin alınarak okulla alakası olmayan kişilerin uzaklaştırılması, 18 yaşından küçük kişilere alkol ve tütün ürünü satılmaması konusunda gerekli önlemlerin alınması planlandığını belirtti
Toplantıda, Aksaray İl genelinde bulunan okullarda güvenlik, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele kapsamında “Eylem Planı” oluşturulması kararlaştırıldı.
Toplantıda söz alan muhtarlar, okul idarecileri ve okul aile birliği başkanları eğitim ve öğretim yılı içerisinde karşılaştıkları sorunları dile getirerek, gerekli önlemlerin alınması talebinde bulundular.