3 Aralık Engeliler Farkındalık Günü
Aksaray Valisi Ali Mantı eşi Işıl Mantı Hanımefendi ile birlikte 3 Aralık Engeliler Günü nedeniyle düzenlenen farkındalık etkinlikleri programına katıldı. Programa Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı eşi Hasibe Yazgı, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Sağlık Müdürü Cengizhan Kılıçaslan, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak davetliler ve engelli çocuklar ile aileleri katıldı.
Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim Birimi organizasyonunda düzenlenen etkinlikte engelli çocuklar aileleri ile birlikte animasyon filmi izledi. Programda bir konuşma yapan Vali Ali Mantı; düzenlenen programa öncülük yapan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
Bu günün birlik ve beraberliğe katkı sağlamasını dileyen Vali Ali Mantı; engelli çocuklar ve aileleri ile görüşerek bir süre sohbet etti. Vali Ali Mantı eşi Işıl Mantı Hanımefendi ve beraberindeki heyet ile Aksaray Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu tarafından hazırlanan resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezerek resimleri eşi Işıl Mantı Hanımefendi ile inceleyen Vali Ali Mantı emeği geçenlere teşekkür etti.