8 Mart Dünya Kadınlar Günü
        8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ve beraberinde kurum çalışanlarından oluşan heyet ile Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti.
        Ziyarette Vali Aykut Pekmez’e kadınlara yönelik yaptıkları çalışmalara verdiği destekleri nedeniyle çiçek takdim edildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ve beraberindeki heyet ile bir süre görüşen Vali Pekmez; 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
         Vali Pekmez: Türk kadınının hayatın her döneminde diğer milletlerin kadınlarına oranla önemli roller üstlendiğini vurgulayarak: “Kadınlarımız; analarımız, bacılarımız ve eşlerimiz olarak geleneksel ve köklü kültürümüzün gereği  müstesna bir yere sahip olup, daima şefkatin, fedakârlığın sembolü olmuşlardır.” dedi.
Kadın haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapılan her türlü çalışmanın artarak devam etmesini dilediğini ifade eden Vali Pekmez: “Yürekleri sürekli sevgi dolu, merhamet dolu başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum” dedi.