Aksaray Belediyesi Çocuk Aktivite Merkezi açıldı
Aksaray Belediyesi tarafından Park Site AVM içerisinde ‘Çocuk Aktivite Merkezi’ düzenlenen törenle açıldı. Törene Aksaray Valisi Ali Mantı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Belediye Başkan Yardımcıları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Ali Mantı; Çocuklara yönelik olarak yapılan merkezin önemine dikkat çekerek bu tür merkezlerin ilin sosyal, kültürel seviyesinin yükselmesine katkıda bulunacağını söyledi.
Vali Ali Mantı konuşmasında: “Bu merkez çocuklarımızın birkaç aktiviteyi bir arada yapabileceği özel bir yer. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız burada güzel faaliyetler gerçekleştirecek. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise yaptığı konuşmasında; merkezin çocukların yeteneklerini ve el becerilerini geliştirmesine yardımcı olacağını söyledi. Yazgı; merkez içerisinde okuma etkinliklerinin yapılacağı kütüphane, serbest alanlar, çok amacı salonda şarkı ve tiyatro etkinlerinin yapılacağını, ahşap oyuncak atölyesinde ise kendi oyuncaklarını yapma imkânına kavuşacaklarını belirtti. Merkezde yine 100 yıllık oyuncakların sergilendiği bir de müzenin oluşturulduğun ifade eden Yazgı; robotik kodlama bölümünde çocukların teknolojiyi de yakından tanıma imkânına kavuşacağını bildirdi.
Konuşmaların ardından Çocuk Aktivite Merkezinin açılışı Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Merkezi gezerek incelemelerde bulunan Vali Ali Mantı çocuklar için çok güzel ortamların hazırlandığını merkezin hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.