Aksaray’da İş kadını sayısı artıyor
Yeşim Pekmez: “Kadınlarında ticaret hayatında yer alması önemli”
 
Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi iş kadınları ziyaretlerine devam ediyor. Girişimcilik eğitimi alan ve KOSGEB desteklerinden yararlanarak kız kardeşi ve erkek kardeşi ile birlikte fotoğraf stüdyosu açan Özlem Ulu’yu ziyaret eden Yeşim Pekmez; kadınların birçok alanda ticaret hayatında yer aldığını söyledi.
Pekmez beraberinde Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül’ün eşi Semiha Sarıgül, Emniyet Müdürü Ali Karabağ’ın eşi Reyhan Karabağ, Aksaray Kaymakam Adayı Fatmagül Dalmış ile CS Fotoğrafçılık adlı işyerini ziyaret etti. İşyeri sahipleri Özlem Ulu, Emine Yiğit ve Caner Yiğit ile görüşen Pekmez aldığı girişimcilik eğitiminin ardından uzun süredir planladığı fotoğrafçılık ile ilgili işyerini açan Özlem Ulu’dan bilgi aldı.
Kardeşleri ve kadın çalışanları ile birlikte fotoğrafçılık alanında hizmet verdiklerini anlatan Ulu, insanların nişan, düğün ve diğer özel günlerinde kadın fotoğrafçılarını özellikle tercih etmeye başladığını söyledi.
Yeşim Pekmez Hanımefendi kendi işini kurmak isteyen kadınlara pozitif ayrımcılıkla önemli destekler sunulduğunu belirterek; kadınların ticari hayatta yer almasının önemini belirtti.
Ulu’yu tebrik ederek çalışma ve ticari hayatında başarılar dileyen Yeşim Pekmez Hanımefendi; başarılı iş kadınlarının sayısının artması dileğinde bulundu.