Anneler gününde anlamlı ziyaret
Aksaray Valisi Aykut Pekmez Anneler Günü münasebetiyle eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile birlikte 105 yaşındaki Emine Cansu ve şehit ailesini ziyaret etti. Vali Pekmez elini öperek çiçek takdim ettiği Emine Cansu’nun Anneler Gününü kutladı.
Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ve eşi Türkan Aktürk’ünde katıldığı ziyarette; 1912 doğumlu Emine Cansu ile bir süre görüşen Vali Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez İl Müdürü Aktürk’ten bilgi aldı.
İşitme ve görme kaybı bulunan Emine Cansu’nun yalnız yaşadığı ihtiyaçlarını aldığı yaşlılık maaşı ve komşuları tarafından karşılandığının ifade edilmesi üzerine Vali Pekmez Cansu’nun Huzurevine alınması ile ilgili çalışma başlatılmasını istedi.
Vali Pekmez eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile birlikte Şehit Sinan Kunduracının ailesini ziyaret etti. Şehidin annesi Kezban babası Mehmet Kunduracı ’ya misafir olan Vali Pekmez ve Yeşim Pekmez, Kezban Kunduracının Anneler Gününü tebrik etti.
Annelerin, yeryüzünde en kutsal görevi üstlenen,  hoşgörü ve mutluluk kaynağı olduğunu vurgulayan Vali Pekmez; annelerin karşılıksız sevgi ve fedakârlıkları ile çocuklarına yol gösterdiğini tek beklentisi sevgi olan annelerin haklarının hiçbir zaman ödenemeyeceğini belirtti.
Şehit ailesi ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Aykut Pekmez Şehit Sinan Kunduracı ‘ya Allah’tan rahmet diledi.
Vali Pekmez’i eşi Yeşim Pekmez’de şehit annesi Kezban Kunduraca ile bir süre sohbet ederek şehit oğullarının bu milletin bir evladı olduğunu devletin ve milletin de her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu söyledi.