Bağımlılık ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı
 
-Vali Ali Mantı: “Tüm kurumlar olarak topyekûn mücadele edeceğiz”
Bağımlılık ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ali Mantı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.
Vali Ali Mantı, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerin katıldığı toplantıda Vali Ali Mantı, bağımlılıkla ilgili mücadelede herkesin üstüne düşen görevi yapacağını ifade ederek, uyuşturucu ile mücadelenin aralıksız devam edeceğini belirtti. Bağımlılıkla ilgili mücadele hedeflerinden bahseden Vali Ali Mantı, daha sonra yaptığı açıklamada; “Devlet olarak topyekûn bir seferberlik başlatıldı. Başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere tüm bakanlıklar bu konuda ciddi hassasiyet gösteriyor. Hepimiz sorumluluğumuzu özellikle kişisel ve kurumsal sorumluluğumuzu yerine getirmek zorundayız. Diğer konulardaki hassasiyetimiz devam etmekle birlikte bu konularda biraz daha hassas davranacağız. Bu konuda tüm kurumlar olarak topyekûn mücadele edeceğiz” dedi.
Vali Ali Mantı’nın yaptığı açılış konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca yapılan sunumlarda Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Sekretaryası organizasyonunda önceki toplantılarda alınan kararlara yönelik bu toplantıya kadar yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Toplantıda, bağımlılıkla mücadelede tüm kurum ve kuruluşların, STK’ların ve üniversitenin eşgüdüm içerisinde, işbirliği halinde olması gerektiği vurgulandı. Bağımlılık yapıcı maddeler ve mücadelede strateji belirlenmesi ve eylem planı hakkında katılımcıların görüşlerinin değerlendirildiği toplantıda mücadele etkinliğinin arttırılmasına yönelik bilgiler paylaşıldı.
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapılan bilgilendirmenin ardından kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.