İç Anadolu Bölgesi Şehit Aileleri Derneklerinden Vali Aykut Pekmez’e ziyaret
 
İç Anadolu Bölgesinde bulunan Aksaray, Sivas, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale ve Yozgat Şehit Aileleri Dernekleri Başkanları ve şehit aileleri temsilcileri Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti.
 
Aksaray Şehit Aileleri Deneği Başkanı Hüseyin Koçak, İç Anadolu Şehit Aileleri Dernekleri olarak Aksaray’da istişare toplantısı planladıklarını, bu kapsamda karşılaştıkları sorunların ortak ele alınmasını hedeflediklerini belirtti.
 
Vali Aykut Pekmez misafirleri ile yaptığı görüşmede; “Öncelikle dün Afrin’de şehit düşen 8 kahraman askerimizin aileleri başta olmak üzere tüm Türk Milleti’nin başı sağ olsun diyor, yaralanan askerlerimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum. Siz şehit aileleri, en değerli varlıklarınızı vatan uğruna feda ettiniz. İllaki ateş düştüğü yeri yakar, ama inşallah sizler ve bizler şehitlerimizin şefaatine nail olabiliriz. Allah ordumuzu korusun, zaferle dönmeyi nasip etsin inşallah” dedi. Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Sayın Pekmez, şehit ailelerine devlet tarafından her zaman sahip çıkılacağını ifade ederek dernek yöneticilerine çalışmalarında başarılar diledi.
 
Vali Pekmez, beraberinde İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Fuat Anık ve işadamı İmdat Altuntaş ile birlikte dernek yöneticileri ve temsilcileri onuruna Grand Altuntaş Otel’de verilen akşam yemeğine katıldı.