Kutsal topraklardan dönen şehit yakınlarına ziyaret
Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi kutsal topraklara giden şehit yakınlarını ve gazileri ziyaret etti.
Pekmez; beraberinde Emniyet Müdürü Ali Karabağ’ın eşi Reyhan Karabağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ile birlikte Hac ibadeti için kutsal topraklara giden; Şehit Pilot Hamza Gümüşssoy’un annesi Zübeyde babası Yunus Gümüşsoy, şehit Hakan Bacak’ın eşi Sermiye Bacak, Malül Gazi Mustafa Mutlu’yu evlerinde ziyaret etti.
Yaptıkları Hac ibadetlerinin kabul olmasını dileyen Pekmez Şehit aileleri ve gazi Mustafa Mutlu ile bir süre sohbet etti. 
Şehit yakınları ve gazilere tanınan kolaylıkla Hac ibadetini yerine getirmekten duydukları memnuniyeti belirten şehit yakınları çok mutlu olduklarını belirttiler.
En değerli varlıklarını ‘Vatan Sağolsun’ diyerek feda eden şehit aileleri için ne yapılsa az olur diyen Yeşim Pekmez Hanımefendi; “Diyecek bir söz bulamıyoruz. Allah onlardan razı olsun, dua ediyor şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Şehitlerimiz vatan için canını verirken gazilerimizde vatan savunması için siper ettiği bedenlerinden bir uzvunu kaybedebiliyor. Şehitlerimiz ve gazilerimizle gurur duyuyoruz. Bizler şehitlerimizin emaneti değerli aileleri ve gazilerimizin her zaman yanındayız. Ne ihtiyaçları olursa gidermek bizim onlara her zaman borcumuzdur’ dedi.
Kendilerini ziyaret ederek her zaman yanlarında gördükleri Yeşim Pekmez Hanımefendiye teşekkür eden Şehit yakınları memnuniyetlerini ifade ettiler.