Kutsal topraklardan dönen şehit yakınlarına ziyaretler devam ediyor
Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi kutsal topraklara giden şehit yakınlarını ve gazileri ziyaret etti.
Yeşim Pekmez hanımefendi; beraberinde Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın’ın eşi Zelihan Akın, Emniyet Müdürü Ali Karabağ’ın eşi Reyhan Karabağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ile birlikte Hac ibadeti için kutsal topraklara giden; Şehit J.Komando Çavuş Recep Mengi’nin annesi Latife babası İbrahim Mengi ve şehit J.Onbaşı Fatih Gökkaya’nın annesi Kıymet, babası Osman Gökkaya’yı evlerinde ziyaret etti.
Yaptıkları Hac ibadetlerinin kabul olmasını dileyen Pekmez ve beraberindekiler Şehit aileleri ile bir süre sohbet ettiler. 
Şehit yakınları ve gazilere tanınan kolaylıkla Hac ibadetini yerine getirmekten duydukları memnuniyeti belirten şehit yakınları çok mutlu olduklarını belirttiler.
Allah Bütün şehitlerimizden razı olsun diyen Yeşim Pekmez hanımefendi; “Hiç kuşkusuz ki şehitlik en yüce makamlardan birisidir. Şehitlerimiz, vatanını, milletini korumak adına hiç düşünmeden canını ortaya koymuş yüce insanlardır. Bu mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimiz de milletimiz tarafından daima şükranla anılacaktır” dedi.