Mart Ayı Halk Günü Toplantısı
Vali Aykut Pekmez, her ayın ilk Salı günü düzenlenen halk günü toplantısında vatandaşların sorunları ve taleplerini dinliyor.
Mart ayı halk günü toplantısında Valilik Makamında kabul ettiği vatandaşlarla birebir görüşen Vali Pekmez; iletilen sorunların ve taleplerin değerlendirilerek en kısa sürede vatandaşlara bilgi verildiğini söyledi.
Vali Pekmez; “Vatandaşlarımız her ay düzenlediğimiz ‘Halk Günü’ toplantılarında taleplerini rahatça bize aktarıyorlar.  Biz vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya, onların sorunlarını dinleyerek adaletli ve imkânlar ölçüsünde iletilen sorunlarının çözümüne gayret gösteriyoruz.’ dedi.
 Yeni uygulamaya konan, vatandaşların sorun ve talepleri ile ilgili doğrudan başvuruda bulunduğu ‘Acık Kapı’ birimi vasıtasıyla da iletilen taleplerin değerlendirildiğini kaydeden Vali Pekmez; “Bu birimimize iletilen taleplerde 7 iş günü içinde sonuçlandırılıp müracaat sahibi vatandaşlarımıza bilgi veriliyor. Devletimiz vatandaşı için vardır. Bizler ve devletimizin ilgili birimleri vatandaş odaklı, sorunlara çözüm odaklı bir anlayış içinde vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne yardımcı olmak için gayret gösteriyoruz” dedi.