Somuncu Baba Caminin 800 metrekarelik avlusunun üzerine gölgelik yapılacak
 
Somuncu Baba Külliyesi içerisinde yer alan Somuncu Baba Camii avlusunun üzerine gölgelik yapılarak geniş alanın daha uygun kullanılması sağlanacak.
 
-Projeye hayırsever desteği
 
Aksaray Belediyesi tarafından hazırlanan koruma kurulunun onayladığı projeyi Aksaray’ın hayırsever işadamlarından İbrahim Özel yaptıracak. Projenin yapım işi için hazırlanan protokol;  Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve hayırsever İbrahim Özel tarafından imzalandı.
 
Valilik makamında gerçekleşen protokol imza töreninde açıklamada bulunan Vali Aykut Pekmez; yağışlı ve güneşli havalarda cenaze namazlarının kılınması için kolaylık sağlanacağını ifade ederek vatandaşların Cuma ve diğer vakit namazlarında düzenlenecek 800 metrekare alanı çok rahat bir şekilde kullanabileceğini söyledi.
 
Projenin hayırlı olması dileğinde bulunan Vali Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve hayırsever Özel’e teşekkür etti.
 
Hayırsever işadamı İbrahim Özel, hayırlı ve çok güzel bir düzenleme projesi yapacak olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek; “Allah hayrımızı kabul etsin inşallah. Kısa sürede projeyi tamamlayarak vatandaşlarımızın istifadesine sunacağız’ dedi.
 
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, hayırsever Özel’e teşekkür ederek projenin hayırlı olması dileğinde bulundu.