Vali Ali MANTI Aksaray Valiliği Görevine Başladı
 
Vali MANTI “hedefimiz, dürüstlük ve açıklık içerisinde adalete, hakkaniyete uygun bir yönetim tarzı sergilemek”
 
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bingöl Valisi iken Aksaray Valiliği görevine atanan Vali Ali Mantı görevine başladı.
Aksaray Vali Yardımcıları Hakkı Loğoğlu, Gürkan Karaman, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Fuat Anık, Protokol üyeleri STK ve Siyasi Parti temsilcileri ve vatandaşlar tarafından Aksaray Kültür Merkezinde karşılanan Vali Ali MANTI, Kültür Merkezi Konferans salonunda ilk açıklamasını yaptı.
Vali Mantı yaptığı açıklamada; “Aksaray’da da hayırlı ve güzel hizmetlerin yapılmasına katkıda bulunacağımız inancı ile hepinize teşekkür ediyorum. Herkesin, her idarecinin kendine göre prensipleri, kuralları vardır. Kurallar değişmez ancak insanların prensipleri değişebilir. İnşallah bizim hedefimiz, dürüstlük ve açıklık içerisinde adalete, hakkaniyete uygun bir yönetim tarzı sergilemek. Kapsayıcı ve kuşatıcı olabilmek. Hep birlikte, beraber, kurum ve kuruluşlarımız ile Aksaray’ımıza daha iyi hizmet edebilmenin şartlarını ve usullerini araştırmak, istişare yaparak, en güzel yöntemi ve yönetimi uygulamak amacımız olacak inşallah. Tabii ki insanız, zaman zaman hata yapabiliriz. Hatalarımızı daha derinleştirerek, üzerine giderek, daha da büyüterek değil de, onları telafi etmenin yollarını hep birlikte beraber arama esası olacak hedefimiz. Amacımız bulunduğumuz yerde en güzel, en doğru, en faydalı şeyi bulabilmek” dedi. 
Daha sonra Valilik Makamına geçen Vali Ali Mantı makamında Vali Yardımcıları ile ilçe Kaymakamlarını kabul etti. Aksaray ve ilçeleri ile ilgili bilgi aldı.