Vali Ali Mantı Sultanhanı İlçesini ziyaret etti
Aksaray Valisi Ali Mantı İlçe ziyaretleri kapsamında Sultanhanı İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İlçe Kaymakamı Murat Karasu, Belediye Başkanı Fahri Solak,  ilçe kamu kurumları ve protokol üyeleri ile vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Ali Mantı belde iken İlçe Satatüsü kazanan Sultanhanı’na ilçeliğinin hayırlı olması dileğinde bulundu. İlk olarak İlçe Kaymakamı Murat Karasu’yu ziyaret eden Vali Ali Mantı ilçe hakkında genel bilgiler ve sorunlar hakkında brifing aldı.
Daha sonra İlçe Belediye Başkanı Fahri Solak’ı ziyaret eden Vali Ali Mantı İlçe Belediyesi tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralanan ve şu anda restorasyonu sürdürülen Sultanhanı hakkında bilgi aldı. Sultanhanı’nı gezerek incelemelerde bulunan Vali Ali Mantı Selçuklu döneminin önemli eserleri arasında bulunan tarihi hanın turizmin hizmetine sunularak en iyi şekilde değerlendirileceğine inandığını söyledi.
Vali Ali Mantı daha sonra ilçenin önemli geçim kaynaklarından olan halı restorasyon atölyelerinden birisinde incelemelerde bulundu. Restorasyonu yapılan halıların özellikleri ve yapılan işlemler hakkında bilgi alan Vali Ali Mantı İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Millet Kıraathanesi’nde vatandaşlarla sohbet etti.
Vali Ali Mantı daha sonra Türkiye’nin önemli yatırımları arasında bulunan Tuzgölü Doğalgaz Depolama Tesislerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. BOTAŞ ve Çinli firma yetkilerinden bilgi alan Vali Ali Mantı projenin önemine dikkat çekerek doğalgazın açılan mağara kuyularda depolanarak ihtiyaç halinde buradan dağıtımının yapılacağını bu projenin büyük ve önemli bir proje olduğunu belirtti.