Aksaray Valisi Aykut Pekmez, eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’de terör örgütlerine yönelik yürütülen ‘Zeytin Dalı’ harekâtında terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen roket saldırısında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Emre Özcan’ı ziyaret etti.
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk’ün de katıldığı ziyarette Kilis Devlet Hastanesi’nde geçirdiği ameliyat sonrasında taburcu edilen Özcan ve ailesi ile görüşen Vali Pekmez, Özcan’a geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 
Baba Kemal Özcan ve aile üyeleri ile bir süre sohbet eden Vali Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi; TSK’nin terör örgütlerine yönelik başlattığı harekâtın başarılı bir şekilde devam ettiğini, Mehmetçiklerin bölge halkını terör örgütlerinin elinden kurtarmak için çok önemli bir görevi kahramanca icra ettiğini söylediler.
 
TSK’nin harekâtta önemli aşama kaydettiğini de vurgulayan Vali Pekmez; tüm Türkiye’nin Mehmetçiğin yanında olduğunu, terör örgütlerinin bölgede hiçbir zaman barındırılmayacağını ifade etti.
 
Uzman Çavuş Emre Özcan ve ailesi Vali Pekmez ile eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi’ye teşekkür ederek ziyaretten duydukları memnuniyetleri belirttiler.