“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” MESAJI
 
 
           Tarihi üstün başarılarla dolu Türk Milletinin iftihar abidesi olan 30 Ağustos Zafer’i, milli değerlerini ve birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihsel ispatıdır.
 
           Milletimizin hürriyet ve bağımsızlık yolundaki inancını, iradesini ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği bu zafer, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun en önemli aşamalarındandır.
 
           Çok iyi bilinmelidir ki dünya durdukça bu millet var olacak, varlığından, birliğinden ve yüksek insani değerlerlerle insanlığa hizmetten asla taviz vermeyecektir.
 
           Bu duygu ve düşüncelerimle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

           Aksaraylı hemşerilerimin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının, “30 Ağustos Zafer Bayramı” nı en içten duygularımla kutluyorum.
 
 
 
 
 
                                                                                                                   Aykut PEKMEZ
                                                                                  VALİ