Aksaray Valisi Pekmez, eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile birlikte bu yıl beşincisi düzenlenen Aksaray Tarım, Hayvancılık ve Teknoloji Fuarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.  Fuarda sergilenen modern tarım ekipmanlarını yakından inceleyerek bilgi alan Vali Pekmez, fuar katılımcıları ve vatandaşlarla da görüşerek bir süre sohbet etti.
 
Vali Pekmez yaptığı açıklamada, fuara gelen ziyaretçi yoğunluğuna bakıldığında bu fuarın öneminin ve şehre sağlayacağı faydanın da büyük olacağını söyledi.
 
 Fuara katılan firma temsilcileri ve vatandaşlarla fuarla ilgili düşüncelerini paylaştıklarını ifade eden Vali Pekmez: “Fuar, Aksaray ve bölgemiz için çok önemli. Tarım kenti olan Aksaray’da bu tür fuarlar kente canlılık katarken tarımda yeni teknolojilerin çiftçilerimizle buluşması sağlanıyor” dedi.
 
Vali Pekmez, uluslararası hüviyetine kavuşan Aksaray Tarım, Hayvancılık ve Teknoloji Fuarı’nın ileriki yıllarda daha da gelişerek tüm çiftçilere önemli katkılar sağlayacağına inandığını bildirdi.
 
Eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi ile birlikte ziyaret ettiği firmalardan ürünleri hakkında bilgi alan Vali Pekmez; bu yıl az yağış alan Aksaray’da kuraklık yaşadıklarını, ancak yapılan tahminlerde önümüzdeki günlerde yeniden yağışlı bir hava sistemine girileceğini ifade ederek; “İnşallah yeterli kadar tekrar yağış alırız. Çiftçimiz üreticimiz bu yağışları bekliyor. Tüm çiftçilerimize bereketli bir yıl diliyorum” diye konuştu.
       
        Vali Pekmez; Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Aksaray Süt Üreticileri Birliği Başkanı Esat Zengin ve STK temsilcilerinin eşlik ettiği ziyaretlerde fuar katılımcısı firmalara hayırlı işler dileğinde bulundu.